Úžasná Miroslavova proměna. 16 kilo a 24 cm v pase dolů za 3 měsíce


Když nedávno podnikatel Miroslav Uďan na Facebooku uveřejnil svůj příběh o tom, jak se během pár měsíců dopracoval ke vzorové postavě, sklidil slova obdivu i pochybovačné reakce. Zároveň mnohé inspiroval k tomu, aby na sobě také začali pracovat.

Miroslav se podle vlastních slov už dále nemohl dívat na své břicho. Rozhodl se zatnout zuby, překopat jídelníček, přestat flámovat a začít cvičit. A vzal si na pomoc správné lidi. Mirek vsadil na fitness trenéra a výživovou poradkyni.

Jídelníček na míru

„Známe to všichni – rádi bychom něčeho dosáhli, ale protože jsme pohodlní, vymýšlíme výmluvy, proč to vlastně nejde. V případě hubnutí mezi nejoblíbenější argumenty, proč vypadáme tak, jak vypadáme, patří věk (moc vysoký), čas (máme ho málo), genetika (proti té jsme bezmocní) a tak dále, a tak podobně. O to víc si proto vážím klientů, kteří místo hledání důvodů, proč něco nejde, pátrají po těch, proč by to jít mělo,“ napsala k Mirkovu příběhu výživová poradkyně Pavlína na svém blogu.

Mirek je živoucím důkazem, čeho všeho se dá docílit změnou jídelníčku, životního stylu a pravidelným cvičení. Jeho výsledek je obdivuhodný. Po třech měsících shodil celkem 16 kilo a kolem pasu měří o 24 cm méně.

pred-a-potom

Pokud byste také rádi nějaké to kilo shodili, ale bojíte se, že na to nebudete mít dost peněz, možná vás uklidní Mirkova slova. „Finančně mě to nějak zásadněji nezasáhlo. Jíst trošku zdravěji je ve finále i finančně výhodnější,“ napsal Uďan. Horší to prý ale bylo s časem. Ráno dřel 45 minut na rotopedu, večer chodil do posilovny. To vše šest dnů v týdnu. „Kdybych to měl srovnat podle efektu, tak 65 % dělá strava, 30 % cvičení, 5 % suplementy,“ odhaduje mladý podnikatel ze společnosti Shoptet.cz.

Boj s nadváhou je mnohdy během na dlouhou trať. Ne každý se dokáže dopracovat k perfektní postavě tak rychle jako Miroslav. Platí však, že trpělivost růže přináší. Vyhrává ten, kdo boj s přebytečnými kily nevzdá hned poté, co se počítadlo kilogramů na váze nehýbe směrem dolů tak rychle, jak si původně představoval. Nezlomná vůle dokáže divy. Inspirativních příběhů je celá řada – pro muže (jako třeba ten Mirkův) i pro ženy.