Twerk: Žhavý tanec, který roztřese váš sexy zadeček!

  • Pohyb
  • Blanka Chocová

Twerk milují ženy i muži. Ženy při něm poznají své pravé sexy „já“ a muži takovému pohledu zkrátka nemohou odolat! Poznejte kouzlo twerku!

Twerk – provokativní a sexy!

Léto je ideální příležitostí pro vyzkoušení nových sportů a pohybových aktivit. Pokud jste i vy letním dobrodruhem (respektive dobrodružkou), zkoušíte rádi nové věci a navíc k zbláznění milujete tanec, máme pro vás tip – zkuste twerk! Dámy, že jste o něm ještě neslyšely? Tak to se do toho pusťte naplno. Slibujeme vám, že už po první lekci se budete cítit k neuvěření sexy (a přitom se nebojte toho, že byste se pěkně nezapotily).

Twerk (nebo twerking) je druh provokativního sexy tance. Letos ho dokonce do svých řad pod touto definicí přijal i Oxford Dictionary. Není tedy pochyb o tom, že twerk hýbě světem. Těžko říct, zda více tím ženským, nebo mužským. Málokoho totiž nechá chladným.

5897701224_10098771a9_o

Postavte se do hlubokého podřepu a rozpohybujte své boky a pánev!

Ptáte se, jak takový twerk vypadá? V sále hraje moderní hudba, tanečnice ve více či méně hlubokém podřepu pohybuje boky dopředu a dozadu, pánví nahoru a dolů, za současného poskakování, které způsobí, že se celý její zadeček třese. Zkušené tanečnice dokonce ovládají i pohyby pouze samotných hýždí, což přidává celému představení jiskru dramatičnosti. Asi vás napadne, že takový tanec není nic jednoduchého. Pravdou je, že se při něm pěkně zapotíte!

Twerk má své kořeny v Africe, kde se vyvíjel od 70. let 20. století. V nedávné době se ale rozšířil především mezi ženami v USA, kde byl zpočátku oblíben především na hip-hopové scéně. Dnes se už tančí po celém světě a lekce twerku najdete i u nás.

Zkuste v létě něco ostřejšího! Twerk se vyznačuje silným sexuálním podtextem!

Kvůli silnému sexuálnímu podtextu a erotickému ladění je mnohými twerk zatracován, ale dáte nám jistě za pravdu, že na léto se něco ostřejšího hodí. Snad brzy twerk překoná předsudky, se kterými se nedávno potýkal i sexy pole dance, a najde si své nadšenkyně i mezi tanečnicemi u nás. Takže, dámy, užijte si léto a roztřeste své zadečky při lekcích twerku!