Příběh Petry – 1. díl


Přinášíme Vám první díl příběhu naší klientky Petry B., která se rozhodla trvale zhubnout aspoň 5 kg. Povede se jí to?

Po Vánocích a mnoha oslavách si Petra v únoru 2014 řekla, že už je vážně na čase něco se sebou udělat. Již v předchozích letech v záchvatu paniky několikrát (celkem 3x) navštívila pobočku Naturhouse, aby jí pomohli zhubnout. Pokaždé se jí podařilo shodit pár kilogramů. V Naturhouse si Petra také koupila produkty na odvodnění a odbourávání tuků, za které utratila mnoho peněz. Dodržovala stravovací režim, který ji na pobočce poradili. Po první návštěvě zhubla 4 kg, to byl její nejlepší výsledek.

Jídelníček na míru

Při dalších pokusech o hubnutí a dalších návštěvách to bylo s úbytky horší a po třetím pokusu to Petra vzdala definitivně. Řekla si, že vynaložené úsilí a náklady s ním spojené za ta dvě shozená kila nestojí. Navíc se velmi rychle dostala zpět na svou původní váhu.

Zpátky k únoru 2014. Petra začala dodržovat to, co jí vždy k hubnutí pomáhalo – pravidelné jídlo, pití a absence návštěv v restauračních zařízeních. Jenže. Ani po měsíci dodržování tohoto režimu se Petřina váha nepohnula. Petra se rozhodla přidat ke změnám v jídelníčku ještě běh. Předpokládala, že s pravidelným pohybem půjdou dolů samy. Přešel další měsíc, ve kterém Petra poctivě 3x týdně běhala – neběhala nijak rychle, maximálně uběhla 6 km a to ještě v kombinaci s chůzí, ale kila se stále držela. Petřina „spolutrpící a spoluběžka“ Monika sice tvrdila, že se tuk ubývá a hmotnost se přesouvá do svalů, jenže tomu šlo jen těžko uvěřit. Petra si uvědomila, že je asi něco špatně. Na základě pozitivních referencí kamarádky a po pečlivém prozkoumání našeho webu se rozhodla, že je na čase vyzkoušet naše výživové poradenství. Doufala, že s jejich pomocí opravdu zhubne. Natrvalo.

Jídelníček na míru

Jaké měla Petra cíle? Chtěla zabít několik much jednou ranou:

 • Zhubnout bez jojo efektu– ráda by 5 kg.
 • Dozvědět se, jak hubnutí kombinovat se sportem (tedy během), aby si po každém výkonu necítila na pokraji smrti, a zároveň aby ji časem přestalo všechno bolet a neměla neustále nohy jak z olova. Pokud by si zlepšila kondici, zkusila by pro lepší motivaci i nějaký závod.
 • Získat motivaci pro zdravější životní styl, který bude fungovat i bez speciálních výživových doplňků, bez nichž se nedá udržet váha dole.
 • Nechat si poradit, jak postupovat, když zhřeší. Nechtěla se úplně vzdát svých společenských sedánků, ale byla schopná se usměrnit a v následujících dnech i trochu napravit.
 • Dostat se z občasných nálad, letargie a neutěšovat se tím, kolik jí je let, že má dvě děti a co by vlastně chtěla (toto často slýchávala od svých známých).
 • A hlavně: chtěla po dlouhé době od kamarádek slyšet (speciálně od Gábinky): „Jéééé, ty jsi zhubla“ (a nejen proto, aby Petře udělaly radost).

petra2

Na první konzultaci – měření vyrazila Petra s elánem a úsměvem na rtech. Pár drobných přestupků z pětidenního volna si samozřejmě uvědomovala, ale říkala si, že když teď nastoupí režim hubnutí, může si na poslední chvíli trochu dopřát. Výsledek vážení: 76 kg. Takový šok Petra rozhodně nečekala. Tohle byla v minulých letech váha, se kterou opouštěla porodnici s dítětem v ruce a také s vědomím, že za pár měsíců budou kila pryč. Své zděšení následně vylíčila i naší výživové poradkyni Mirce z pražské pobočky v Dlážděné ulici. Přidala barvitý popis svého předchozího jídelníček a neopomněla zmínit, že ještě večer před první konzultací dojedla zbytek prosciutta, aby ji už v lednici nezlobil, až bude v „režimu“.

Petra si připadala v pohodě, ale tento pocit přešel ve chvíli, kdy došlo na hodnocení výsedků. Metabolický věk 49 let (aktuálně jí je 43) byl právě ten kopanec, který Petra potřebovala. Stručně shrneme, co následovalo:

 • Po měření, vážení, obvodech si Petra s Mirkou (výživovou poradkyní) popovídaly, co a jak dál.
 • Petra dostala obecný prozatímní jídelníček + vlastní záznamník, kam bude zapisovat, co a kdy konzumuje + aktivity, sporty, prohřešky a další postřehy k režimu. Rovněž dostala velké množství testovacích proužků na každodenní měření překyselení organizmu.

Jídelníček na míru

Na vlastní žádost a bez reklamních tlaků si Petra zakoupila 2 produkty na vyčištění organizmu.

 • Na další konzultaci budou s Mirkou vytvářet speciální jídelníček určený přímo pro Petru a zároveň ho zkombinují s během, aby to vše konečně získalo efekt.
 • Mírka ji nijak extra nekritizovala. Vzala na vědomí, kde je problém, pragmaticky popsala Petřiny možnosti a zároveň ji dodala optimismu, že to spolu zvládnou.

Sečteno podtrženo, Petra měla z konzultace dobrý pocit a začala víceméně dodržovat doporučený jídelníček. Na cestě k vysněné postavě ji však lehce přibrzdily dvě věci:

 1. Maturitní večírek po 25 letech – nakonec ho Petra přežila jen s vínem, hektolitry vody a také s kouskem tataráčku, což považuje za svůj úspěch.
 2. Petry „spoluběžka“ Monika předstírala chorobu a nechtěla vyběhnout. Významně tak nabourala Petřinu nepevnou vůli, kterou potřebovala na udržení vzdálenosti od lednice v pozdních večerních hodinách. Petra říká: „Ale… nevadí. Začala jsem se snažit a to je posun. Doufám, že už příště bude alespoň malý úbytek, aby nálada vydržela.“