Petra překonala 6 týdnů – 5. díl


Nyní Petra překonala 6 týdnů a můžeme s radostí říci, že jí kousek ubylo. Petra má o 4 kg tuku méně a celková redukce váhy jsou 3 kg. Ačkoliv se Petra bála měření po oslavě narozenin, nebyl to takový průšvih, jaký čekala.

Váha nakonec ukázala o necelý 1 kg méně. Petra říká: „Úžasné – tak si popiju, pojím a ještě zhubnu – neuvěřitelné.“ Asi to bude tím, že další týden víceméně dodržela Mirčiny pokyny, zabránila případné škodě z oslavy a ještě nakonec zhubla. Jediné, co v těle Petře přibývá, jsou svaly a voda – obojí se naší poradkyni Mirce líbí.

Konzultace za 200 Kč

Nyní se s Vámi podělíme o několik dalších Petřiných novinek, postřehů a zážitků:

  • Petra již zapnula zkušební džíny ve stoje a hned – žádné lehy, žádné přerovnávání břicha. Není to sice ještě takové, že by v nich mohla Petra tančit a poskakovat, to by taky džíny nemusely přežít, ale rozhodně je to posun. Její manžel a synové ji pozorovali se shovívavým úsměvem, ale její radost podporovali – ví, že v dobrém rozmaru Petra vaří, rozdává dobroty a úsměvy. Petřiny dobré nálady využil její starší syn, který prohlásil, že krásně zhubla a že si přidá řízek a taky zmrzlinu. Mladší syn Petře oznámil, že po obědě nebude spát a že chce, aby mu ukázala cvičení s koštětem (rotace). Petra říká: „No, co bych pro něj v dobrém rozmaru neudělala – až po salvě z vodní pistole mi došlo, jak skvělý terč představuji a že jsem opět za blbečka
  • Na Petru padla běhací lenora. V pátek měla konzultaci s Vítkem Schlesingerem, naším expertem na sport a výživu, který ji radil, jak podpořit nejen hubnutí, ale i fyzickou kondici pro zářijový Night Run. Kromě jiného zdůraznil, že to chce vyběhnout minimálně 3x týdně, lépe 4x. Petra si říkala, že na chatě bude ideální čas a prostor, ale bohužel ji přepadla hrozná nechuť. Petra říká: „Určitě znáte, co všechno člověk dělá, když se mu do něčeho FAKT nechce. Abych to zkrátila – umyla jsem okna, postavila dětem táborák, posekala trávu nám, sousedovi a nakonec ještě dalším sousedům, přerovnala skříň, prostě dělala všechno jiné, než nazula boty a vyběhla. No, nakonec mi stejně nic jiného nezbylo – naštěstí jsem všem oznámila, že jdu běhat a každou chvilku jsem byla tázána, jestli už nebo až za chvíli. Mohla jsem samozřejmě předstírat chorobu, smrt či něco podobného, ale uškodila bych si sama. Ono totiž nejde o ty mizerné 4 km, které máte za chvilku z „krku“. Jde o to, že jak si to omluvíte jednou, že dneska ne, tak pak to jde velmi rychle…do kytek a není to jen o běhu….– alespoň já to tak mám. A jak s tímto bojujete Vy?

IMG_0490

Další měření čeká Petru za 10 dní a opět má jednu kontraproduktivní akci – jede o víkendu na vodu a kdo zažil vodácký víkend, velmi dobře ví, že to s redukcí váhy nemá opravdu nic společného. Takže po víkendu asi Petru čeká další nával výčitek a nervy před měřením.

Konzultace za 200 Kč