Nový letní hit: Bosanoha!


Odbourání stresu, lepší spánek a více energie: nový trend z USA, metoda Earthing (uzemnění), využívá přirozenou energii Země pro naše zdraví.

Už jste někdy cítili jemné lechtání a pocit tepla, který prochází vašimi chodidly, když se procházíte bosí po písečné pláži nebo na louce v ranní rose? Cítili jste se po této procházce osvěžení? Pokud ano, tak jste zažili přísun energie ze Země.

Clinton Ober, autor knihy Earthing: The Most Important Health Discovery Ever, se zabývá mnoho let uzdravujícími účinky přirozené energie zemského povrchu na lidské tělo. Uzemnění, přímý kontakt se zemí, má prý pozitivní vliv na naše tělesné i duševní zdraví.

Země dává našemu tělu energii

Každá z našich 70 biliónů tělesných buněk je malá elektrárna. Ať už srdeční pulz, dech nebo tělesná teplota, všechny životně důležité informace jsou vedeny pomocí předávání energie od buňky k buňce.

Přímým kontaktem se zemí přijímá naše tělo elektrony.  Tyto neviditelné částečky v těle plní důležitou funkci: neutralizují volné radikály. Volné radikály jsou agresivní kyslíkaté sloučeniny s lichým počtem elektronů, které způsobují rychlejší stárnutí, chronické záněty a mohou vést i k rakovině.

7511765616_0149584aa2_k

Clinton Ober tvrdí, že elektromagnetické kvality zemského povrchu lze využít pro naše zdraví. Můžete se procházet naboso, ale stačí, když si na zem sednete či lehnete a dotýkáte se jí bosýma nohama. Tento kontakt se zemí obnovuje přirozený bioelektrický stav našeho těla. Zdravý a přirozený bioelektrický stav je v průběhu dne totiž vyveden z rovnováhy různými okolními vlivy, např. když se zdržujeme v uzavřených prostorách, pracujeme s elektrickými přístroji nebo jsme vystaveni elektrickým polím. Kontakt se zemí ve venkovním prostoru obnoví správnou rovnováhu.

Zůstaňte na léčivé zemi

Bohužel jsme se ale od země už dávno odloučili. Nosíme boty s izolačními podrážkami z gumy nebo plastu a žijeme v prostorách bez přímého kontaktu se zemí, což je podle Obera velmi špatné pro naše zdraví. Když však kontakt s uzdravující energií Země znovu obnovíme, můžeme předcházet mnoha nemocím. Většina lidí neví nic o své bioelektrické povaze a energetickém spojení se zemí, proto jsme si ani nevšimli, že jsme kontakt s touto léčivou energii ztratili. A ani nás nenapadne, že tím může být zapříčiněno mnoho zdravotních potíží. Přitom je tato nevyčerpatelná uzdravující energie stále zde a stačí se jen dotknout bosou nohou.

Konzultace za 200 Kč

Účinnost Earthing byla vyzkoušena například na Tour de France. V letech 2003, 2005 a 2007 se profesionální závodníci denně po závodu uvolňovali během naboso. Snížily se tím problémy s nespavostí, dostávali zřídka zánět šlach a zranění se léčila rychleji. I my ostatní samozřejmě můžeme z elektronové dávky ze země profitovat, Earthing má pozoruhodné účinky při mnoha obtížích a onemocněních:

  • Snižuje hladinu stresu
  • Stabilizuje krevní tlak
  • Zmírňuje chronické bolesti
  • Pomáhá odstraňovat záněty a chronická onemocnění
  • Zlepšuje spánek
  • Dodává energii
  • Urychluje hojení ran a regeneraci po intenzivní sportovní činnosti 
  • Chrání tělo před elektromagnetickým smogem
  • Obnovuje přirozený bioelektrický stav těla, aby mohly srdce, mozek, nervy a imunitní systém správně fungovat

Pokud má být úspěch trvalý a prevence účinná, měla by se Earthing – terapie stát pevnější součástí všedního dne.

Náš tip TrvaleFit.cz

Při nejbližší příležitosti si užijte procházku naboso na trávníku či pláži! A připomeňme si i další důvody, proč je chození naboso velmi zdravé. Posiluje svalstvo chodidel a má kladný vliv na klouby a šlachy. Podporuje oběhový systém a chodidla se při chůzi lépe prokrvují. Když se bosé nohy dotýkají povrchových nerovností, stimulují se akupresurní body, které jsou propojeny s funkcí tělesných orgánů. Chůze naboso je i jakousi přirozenou masáží, navodí příjemný tělesný pocit a obohatí vaše smyslové zkušenosti.

4083813727_bf581be2e9_o