Mandlový koktejl s banánovou zmrzlinou


Máte rádi muesli tyčinky s mandlemi? Co takhle mandle v kakau nebo rovnou v čokoládě? Momentálně prudce trendy mandlové máslo Vám taky chutná?

Pak zkuste tenhle banánovo-mandlový snídaňový koktejl… Anebo tip na úplně jednoduchou přírodní zmrzlinu pro letní osvěžení.

Na dvě porce koktejlu budete potřebovat

1 ½ mandlového mléka nebo ochucené sojové alternativy
2 lžíce strouhaného kokosu
2 lžíce neslazeného kakaa
2 lžíce mandlového másla
2 datle
2 banány
plátky mandlí a kokosové proužky na dozdobení

Na dozdobení můžete použít i slunečnicová semínka nebo sušené banánové plátky. Do koktejlu můžete použít buď čerstvé banány, nebo zmražené. Banány se dají zamrazit úplně snadno – prostě je rozkrájejte na tenké plátky a rozdělte po malých dávkách na tácky nebo do sáčků ze silnějšího plastu. Nebojte se, nezhnědnou!

V létě, hlavně když je horko už ráno, bude mandlový koktejl ze zmražených banánů to pravé osvěžení. Zmražené banány se dokonce dají rozmixovat i samotné, nepotřebují ani přidávat cukr. Plátky zmražených banánů můžete dát jednoduše samotné do mixéru a mixovat tak dlouho, dokud zmrzlé ovoce nepustí trochu vody a nevytvoří krém. To je přírodní banánová zmrzlina během dvou minut!

Postup přípravy

Tentokrát je postup velmi krátký: Banány rozkrájejte na kostičky. Ty spolu s ostatními ingrediencemi rozmixujte do hladka. Rozdělte koktejl do vysokých sklenic a ozdobte plátky mandlí, kakaem a kokosem.

mandlovy-koktejl