Kruhový trénink a cvičení pro ženy

 • Pohyb
 • Redakce TrvaleFit.cz

Jak rychle zhubnout 5 kg, jak rychle vytvarovat a jak rychle zpevnit postavu? Odpověď na všechny otázky je kruhové cvičení + dieta! Dnes se zaměříme na kruhový trénink pro ženy s variantou cvičením doma nebo v posilovně. Čtěte dál a podívejte se, jak správně cvičit kruhový trénink!

 

Co je to kruhový trénink v několika bodech

 • Intervalové cvičení ve vysokém tempu
 • Procvičíte při něm převážně celé tělo
 • 30 sekund cvičíte, 15 sekund odpočíváte a přesunujete se na další stanoviště
 • Střídají se silové cviky s aerobními
 • Cvičí se na několika stanovištích 8-12
 • Cvičíte 3 až 6 kruhů dle zdatnosti
 • Po odcvičení 1 kruhu se zařazuje delší pauza cca 60-120 sekund
 • Cvičení trvá 30-45 min

Kruhový trénink pro ženy

Spousta žen si myslí, že když začnou posilovat, narostou jim velké svaly jako chlapům. To je ale jen nejčastější mýtus! Ženy mají jen zlomek mužského hormonu testosteronu, který je zodpovědný za růst svalů. Z toho jasně vyplývá -> můžete cvičit sebevíc, ale svaly jako muž nikdy mít nebudete.

Poctivě odcvičeným kruháčem šokujete organismus, který pak začne více spalovat. V podstatě lze říct, že při pravidelném cvičení (3x týdně) zvýšíte svůj bazální metabolismus a budete spalovat tuky, i když zrovna necvičíte.

Další výhodou kruhového tréninku je pěkné vytvarování dámských linií a mladistvější vzhled. Cvičení také pomáhá jako prevence před mnoha nemocemi.

Kruhový trénink si můžete zacvičit doma, sami v posilovně nebo také ve fitku na skupinové lekci pod vedením trenérky. Na kruhový trénink pro ženy se specializuje například fitness Contours, které můžete vyzkoušet na týden nezávazně zdarma. Podívejte se na recenzi Countours.

Kruhový trénink doma

Kruhový trénink si můžete klidně zacvičit i doma bez speciálních posilovacích pomůcek. Jediné, co budete potřebovat, je nějaké místo na cvičení a stopky. Stopky můžete využít klidně i na mobilu.

Než se do cvičení pustíte na 100%, nezapomeňte se nejdříve zahřát a protáhnout. Jednotlivé cviky provádějte vždy 30 sekund a mezi jednotlivými stanovištěmi si dejte 15 sekund pauzu. Domácí kruhový trénink bez činek na 9 stanovišť se zaměřením na dámské problémové partie by mohl vypadat asi takto:

 1. Výpady
 2. Jumping jack (skákání panáka)
 3. Dámské kliky na prsní svaly
 4. Skákání přes švihadlo (může být i imaginární)
 5. Plank (prkno)
 6. Rychlé výstupy na bedýnku (nebo na pevnou židli)
 7. Dřepy s výskokem
 8. Střídavé údery před sebe s vytočením
 9. Leh sedy na šikmé břišní svaly

Po takto odcvičeném kruhu si dejte 60-120 sekund pauzu a hurá zase od znovu. Tento kruhový trénink byste měli odjet aspoň tak 3 až 6x dle zdatnosti.

Kruhový trénink v posilovně

Na rozdíl od cvičení doma, se ve fitku nemusíte bát zapojit i silovější cviky, kterými budete lépe šokovat tělo. To pak budete lépe reagovat na trénink a nastartujete tím mnohem lépe proces hubnutí.

Tímto kruhovým tréninkem v posilovně procvičíte celé tělo. Na každém stanovišti cvičte v kuse 30 sekund a poté následuje 15 sekund pauza, kterou využijte na přesun na další stanoviště. Jednotlivé stanoviště prokládejte aerobní aktivitou například skákáním přes švihadlo nebo výstupy na bednu.

Záda – stahování horní kladky

Nohy a zadek – střídavé výpady na multipressu

Břicho – zdvihy nohou ve visu na hrazdě

Ramena – tlaky na ramena s jednoručními činkami

Biceps – zdvih velké činky

Triceps – tricepsové kliky mezi lavičkami

Prsa – tlaky na stroji

Po odjetí tohoto tréninku si dejte minutu až dvě pauzu a znovu od začátku. Kruhový trénink jeďte alespoň 3x dokola. Pokud si sama nevíte rady, zasportujte si v některém dámské fitku Contours pod dohledem fitness trenérky. Podívejte se na Contours v Praze, Brně nebo Ostravě. Fitness Cotnours jsou ale také i v dalších menších městech. Určitě vyzkoušejte jejich kruhové tréninky na celý týden zdarma a nezávazně, na kterých si vše osvojíte.

Výhody kruhového tréninku

 • Krátké a zábavné cvičení
 • Nejlepší cvičení na hubnutí
 • Skvělý způsob jak zpevnit tělo
 • Cviky můžete libovolně obměňovat, takže se vám nikdy neomrzí
 • Cvičit můžete nejenom v posilovně ale i doma a bez činek
 • Ideální intenzita cvičení pro hubnutí a tvarováni postavy je 3 až 4x týdně