Jaké čaje pít při hubnutí?

  • Jídlo
  • eliska

Chcete se zbavit přebytečných kilogramů a přemýšlíte o čaji na hubnutí? Přečtěte si, jak tyto čaje fungují a zda vám skutečně pomohou. Preferujete čaje sypané nebo porcované? Na trhu existuje celá řada čajů slibující zázračné hubnutí. Stačí pravidelně užívat v doporučených dávkách a kila půjdou dolů, slibuje mnoho etiket. Čaje se dle výrobců liší ve […]

Chcete se zbavit přebytečných kilogramů a přemýšlíte o čaji na hubnutí? Přečtěte si, jak tyto čaje fungují a zda vám skutečně pomohou.

čaj
Preferujete čaje sypané nebo porcované?

Na trhu existuje celá řada čajů slibující zázračné hubnutí. Stačí pravidelně užívat v doporučených dávkách a kila půjdou dolů, slibuje mnoho etiket. Čaje se dle výrobců liší ve složení i ceně, můžete si vybrat, zda preferujete čaj porcovaný či sypaný. Jaký je ale ve skutečnosti jejich účinek?

Byliny obsažené v čajích na hubnutí většinou urychlují metabolismus a napomáhají správnému trávení. Některé čaje navíc obsahují detoxikační složky, které pomohou vyplavit z těla usazené škodliviny. Pozitivní přínos hubnoucích čajů je nesporný, nicméně nemůžeme čekat, že jenom díky pití čaje shodíme přebytečná kila.

Při správné vyvážené stravě a dostatku pohybu může čaj pomoci správnému procesu trávení, je však pouze podpůrným prostředkem. Při každé dietě je doporučeno dodržování pitného režimu, v rámci kterého bychom měli pít zejména vodu, bylinné čaje a zeleninové šťávy. Čaj na hubnutí může být jeho vhodnou součástí. Určitě nám nijak neublíží a je pro náš organismus jednoznačně lepší než sladké limonády či káva.

6196131680_a97be54450_z
Zkuste si bylinky usušit sami

Nemusíte ale nutně sahat pouze po krabičkách s označením: na hubnutí. Překvapit by vás mohl například obyčejný kopřivový čaj, který pomůže vaše tělo odvodnit. Stejně tak je ideálním pomocníkem máta, bříza a fenykl. Ideální je potom kombinace těchto bylin.

Často je odborníky doporučováno také pití zeleného čaje, který má antioxidační účinky. Prospěje vám zejména ráno, jelikož obsahuje kofein a nastartuje organismus do nového dne. Pokud jste zvyklí pít kávu, zkuste ji při hubnutí nahradit černým čajem. Obsahuje kofein stejně jako káva, na rozdíl od ní však nezahlcuje tělo toxiny.
Při výběru čaje dejte přednost kvalitním sypaným čajům. Chybu neuděláte ani když si sami nasušíte potřebné byliny. Například lístky kopřivy vám pomohou nastartovat metabolismus, heřmánek zklidní žaludek, chrpa pomůže s odvodňováním a měsíček podpoří spalování energie.

Štítky: