Detoxikační dieta – Vyčistěte organismus v 7 dnech!


Vlivem nesprávné životosprávy se v těle hromadí škodlivé toxiny. Množství usazených škodlivých látek pak může mít za následek špatný stav pleti a vlasů, zažívací problémy či únavu. Zbavit se škodlivin pomůže detoxikační kúra.

Vlivem nesprávné životosprávy se v těle hromadí škodlivé toxiny. Množství usazených škodlivých látek pak může mít za následek špatný stav pleti a vlasů, zažívací problémy či únavu. Zbavit se škodlivin pomůže detoxikační kúra. Těch existuje celá řada – od jednodenních až po dvoutýdenní, od velmi přísných po poměrně benevolentní. My si představíme týdenní detoxikační dietu, která vám pomůže odstranit toxiny z těla, zbavit se únavy, cítit se svěže a zhubnout i nějaké to kilo.

diety-hubnuti

První tři dny bez masa

Dieta sestává z velmi jednoduchých stravovacích pravidel. Na rozdíl o jiných detoxikačních kúr při ní nebudete hladovět a zbude vám dostatek energie i na nějakou tu sportovní aktivitu.

  • 1. den  – jezte pouze zeleninu
  • 2. den – jezte pouze ovoce
  • 3.den – k ovoci a zelenině můžete přidat brambory a celozrnné pečivo
  • 4.- 7. den – můžete přidat rybí maso

 

Pokud chcete účinek detoxikační kúry ještě prohloubit, můžete následujících 7 dní doplnit k jídelníčku ořechy a semínka, ale jen v omezeném množství, jelikož obsahují velké množství tuku. Přidat můžete také čerstvé bylinky, olivový olej a libové maso.

Na cukr a sůl zapomeňte

Přísně zakázány jsou během detoxikační diety cukr, sůl, uzeniny, mléčné výrobky a potraviny z bílé mouky. Pokud přeci jen bez mléčných výrobků nemůžete vydržet, dejte si neochucené acidofilní mléko.

V průběhu detoxikační diety je velmi důležitý pitný režim. Vypít bychom měli alespoň 2 litry tekutin denně. Záleží však také na výběru tekutin. Vyhněte se slazeným nápojům, kávě a alkoholu. Doporučujeme pít obyčejnou vodu, pokud minerální, tak neperlivou. pochutnat si můžete i na domácích ovocných nebo zeleninových šťávách, případně na různých čajích – bylinkových i ovocných. Efekt detoxikace můžete ještě podpořit speciálním detoxikačním čajem. Během detoxikační kúry byste se měli vzdát také kouření.

Nejlepší je doplnit detoxikační jídelníček také pohybem. Pokud nesportujete, začněte zlehka. Pro začátek stačí každý den 30ti minutová procházka. Svou zátěž pomalu zvyšujte a zvykejte si i na náročnější aktivity. Můžete vyzkoušet běh, plavání nebo různé druhy tance.

Po ukončení detoxikační kúry se pokuste i nadále dodržovat pravidla zdravého stravování. Nepřejídejte se, jezte pravidelně v malých dávkách, vyhněte se potravinám s vysokým obsahem tuku a sacharidů. Pokud se ihned vrátíte k nevhodnému životnímu stylu, efekt detoxikační diety bude rychle pryč.