Cvičíme doma díl 1: Posilovací guma Thera-Band CLX

  • Pohyb
  • Tereza Kalinová

Vítejte u prvního dílu seriálu Cvičíme doma! Žijeme totiž v době, kdy se většina z nás vymlouvá na nedostatek času pro pravidelné chození do posiloven či studií. Co když ale hubnout, tvarovat postavu a budovat svalovou hmotu můžete klidně z pohodlí domova? Nemusí vám to přitom zabrat ani tolik času. Samozřejmě to nepůjde samo a nebudete přitom […]

Vítejte u prvního dílu seriálu Cvičíme doma! Žijeme totiž v době, kdy se většina z nás vymlouvá na nedostatek času pro pravidelné chození do posiloven či studií. Co když ale hubnout, tvarovat postavu a budovat svalovou hmotu můžete klidně z pohodlí domova? Nemusí vám to přitom zabrat ani tolik času. Samozřejmě to nepůjde samo a nebudete přitom moct ležet na sedačce u televize. V našem seriálu vás ale postupně seznámíme s pomůckami a triky, jak se udržet fit i doma. V dnešním prvním díle bychom vám rádi představili skvělou posilovací gumu Thera-Band CLX, kterou nám poskytla společnost RehaSport.cz. Sami jsme ji vyzkoušeli a moc dobře tedy víme, jak účinná tato nenápadně vypadající pomůcka je!

14440753_1158032164272137_8774934449255990330_n
Takto vypadá balení, které nám dorazilo do kanceláře k otestování.

Co je to TheraBand CLX? 
Cvičební pomůcka Thera-Band CLX se od běžných elastických posilovacích gum trochu liší. Je totiž složena z několika propojených smyček, které tak umožňují velké množství úchopů, a tím pádem i velké množství cviků. Do těchto smyček vložíte ruce i nohy zároveň, to poté umožňuje komplexní procvičení všech částí těla a to pouze s odporem posilovací gumy. Hodí se tak pro všechny věkové kategorie i pokročilosti, cvičení si totiž můžete hravě uzpůsobit podle svých možností. Že se to zdá jako hračka? Čtěte dále a podívejte se, že to žádná sranda není.

K čemu je posilovací guma dobrá? 
Posilovací guma Thera-Band CLX vás možná až překvapí svou variabilností. Sami časem zjistíte, že cviků je opravdu velké množství a při každém cvičení možná přijdete na další a další možnosti využití. A to ať už jde o cílené zaměření na posilování určitých svalových partií, protahování nebo rehabilitační cviky. Posilovací guma pouze podporuje zcela přirozený pohyb pro tělo a zvyšuje odpor, a tím tedy dochází k účinnějšímu procvičení svalů. Nedochází tak ke zbytečnému přetížení kloubů a šlach. Obyčejná posilovací guma vám tak může krásně nahradit i trénink v posilovně.

Jak Thera-Band používat? 
Z posilovací gumy můžete udělat pouze doplněk pro rozšíření vaší domácí posilovny a zařadit pár cviků s Thera-Band CLX do vašeho běžného tréninku. Můžete si ale také sestavit celou sestavu, inspirujte se například přiloženým pětiminutovým videem. Je zcela na vás, jak s touto pomůckou naložíte, rozhodně je ale ideální na klidné posilování v pohodlí domova. Před cvičením si dejte pozor, aby vaše boty nebyli například špinavé od kamínkům z venku. Stejně tak si sundejte všechny ostré předměty jako prstýnky a náramky z rukou. I přesto, že je guma velmi kvalitní a pružná, může dojít k drobným prasklinkám, které by mohly způsobit poškození.

Kde najdu návod? 
Pokud s Thera-Band CLX gumou teprve začínáte, rozhodně doporučujeme navštívit oficiální stránky, kde již nyní najdete rubriku s ukázkami cviků: Thera-Band CLX cviky. Stejně tak je k dipozici aplikace pro chytré telefony, která je k dispozici zdarma v App Store nebo na Google Play. Cviky tak můžete mít vždy po ruce ve svém telefonu. Aplikace také umožňuje uložení oblíbených cviků nebo vyhledávání podle toho, jakou partii těla zrovna potřebujete procvičit.

Kde posilovací gumu koupím?
Nejjednodušší cesta je navštívit přímo oficiální stránky Thera-Band.cz. Vybrat si můžete z několika typů, přesně dle svých potřeb. Cena se pohybuje kolem 500 Kč. Na stránkách najdete i další cvičební pomůcky.

Máte posilovací gumu doma? Cvičíte doma? Podělte se s námi o vaše zkušenosti! V příštím díle seriálu Cvičíme doma se můžete těšit na KettleBell, který je další skvělou posilovací pomůckou.