7 zlozvyků, které nám brání být šťastnější


Pravidelně vás zásobujeme články o hubnutí, sportu a tipech na zdravé stravování. Abyste ale opravdu zůstali TrvaleFit, rozhodli jsme se vám představit 7 častých zlozvyků, které nám brání být šťastní a spokojení. Ať už chcete zhubnout, nabrat svaly, zbavit se zdravotních problémů nebo zkrátka jen zlepšit svůj životní styl, musíte nejprve začít sami u sebe […]

Pravidelně vás zásobujeme články o hubnutí, sportu a tipech na zdravé stravování. Abyste ale opravdu zůstali TrvaleFit, rozhodli jsme se vám představit 7 častých zlozvyků, které nám brání být šťastní a spokojení. Ať už chcete zhubnout, nabrat svaly, zbavit se zdravotních problémů nebo zkrátka jen zlepšit svůj životní styl, musíte nejprve začít sami u sebe a zbavit se všech negativních věcí okolo. Spokojenost, pozitivní energie a úsměv na tváři jsou totiž často mnohem důležitější než samotné číslo na váze. Tak schválně, v kolika zlozvycích se najdete?

Izolujete se od ostatních 
Často vám chybí nálada vyrazit mezi lidi? Studie prokázaly, že společenská setkání, i když si je zrovna dvakrát neužíváte, napomáhají lepší náladě. Jestliže nechodíte mezi lidi, protože například nejste spokojeni se svým vzhledem, děláte velkou chybu! Kupte si hezké oblečení které vám padne, najděte toho správného parťáka, který vás přinutí k zábavě a vyrazte někam, kde se cítíte dobře. Nejdůležitější je vyrazit s hlavou vzhůru a úsměvem na tváři, jen tak okolí i sami sebe přesvědčíte, že je to vlastně fajn být mezi lidmi.

Obviňujete
Typická lidská vlastnost, kdy nikdo za nic nemůže. Mnohdy je jednodušší obvinit okolí za vlastní chyby. A právě zde vzniká kámen úrazu. Neobviňujte svůj metabolismus, když nemůžete zhubnou. Neobviňujte práci pro nedostatek času na sportování a rozhodně neobviňujte své okolí, že vám nedovolí plnit své cíle! Začněte sami u sebe a zkrátka si zakažte větu: já za to nemůžu. Neobviňujte ale ani sami sebe, když se vám něco nepovede. Stanovte si raději reálné a dosažitelné cíle a postupně se jich snažte dosáhnou, bez výmluv.

15225977483_e4e92b8fc8_k
Travte svůj čas s lidmi, kteří vás dělají šťastnější

Kritizujete
Negativně hodnotíte ostatní, abyste se sami cítili lépe. Jenže ve finále je účinek zcela opačný, protože později přijde pocit viny. Příště až se budete posmívat silnější slečně v autobuse, jen abyste si řekli, že vy na tom tak „špatně“ nejste, uvědomte si, jak by bylo vám na jejím místě. Soudit ostatní je jen hloupý zlozvyk, který má ale bohužel spousta z nás.

Stěžujete si
Stěžovat si je jeden z nejčastějších zlozvyků, který zvláště my Češi umíme moc dobře. Když budeme neustále mluvit o tom, jak špatné věci se nám dějí a jak špatně se máme, nakonec to tak opravdu bude. Budeme se cítit nešťastní, přesvědčeni o tom, že lépe už nebude. Ztrácíme motivaci pro jakoukoli změnu. Pokud ale do života přidáte více věcí, díky kterým jste spokojenější, jste na správné cestě! Mohou to být maličkosti, které vám zlepší náladu. Často také pomůže uvědomit si, že naše „katastrofy“, vlastně až tak tragické nejsou. Takže až budete s kamarádkou na kávě, mluvte raději o tom, co se vám povedlo a z čeho máte radost.

Snažíte se oslnit ostatní 
Spousta lidí se snaží na ostatní zapůsobit materiálními věcmi jako drahými auty a značkovým oblečením. To ale není ta správná cesta, jak bychom měli ostatní přesvědčit o svých přednostech. Nakonec si uvědomíme, že jsme obklopeni lidmi, se kterými nemáme nic společného. Mnoho studií ukázalo, že mnohem šťastnější jsme díky nehmatatelným věcem jako jsou dlouhodobá přátelství, čas strávený s rodinou a vykonávání našich koníčků. Tak si místo značkové kabelky raději vyrazte s přáteli na výlet.

 5388153693_2a15f3064e_b
Teprve až přestanete řešit ostatní, můžete být spokojeni sami se sebou

Obklopujete se negativními lidmi 
Negativní lidé v našem okolí způsobují to, že se sami cítíme špatně. Zvláště emocionálně inteligentní lidé jsou schopni převzít špatnou náladu ostatních na sebe. Nemusíte se hned zbavovat svých přátel, ale uvědomte si jestli vám za to opravdu stojí. Tito lidé vám nejspíše budou bránit i v dosažení vašich cílů, protože s nimi uvíznete na jednom místě. Často vás budou přesvědčovat o tom, že nemáte na to, abyste zhubli, že to stejně vzdáte nebo že výsledky nejsou vidět. A to jen kvůli závisti, že vypadá lépe a šťastnější než oni.

Srovnáváte 
Poslední zlozvyk, který zná téměř každý z nás. Srovnáváme své životy i úspěchy s ostatními. Ať už jsou to krásné postavy modelek na titulních stránkách nebo bankovní účty našich známých. V době sociálních sítích není vůbec těžké tak zvaně uvíznout a trápit se nad tím, proč my nejsme tak dobří. Zlaté pravidlo: nikdy se nesrovnávejte s ostatními! Žijete svůj vlastní život, máte jiné priority než ostatní a máte také jiné možnosti. To že je člověk bohatý nebo hubený nutně neznamená, že je také super šťastný, a to je důležité si uvědomit. Dělejte tak věci po svém, nehoňte se za nedosažitelnými věcmi a zkrátka buďte spokojení s tím, co jste dokázali. Každý malý úspěch je pořád úspěch.