5 tipů na nejlepší saláty v Praze

  • Jídlo
  • Radana Veselá

Zdravé saláty jako například Caesar s kuřecím masem se stávají součástí každodenního menu těch lepších restaurací. V Praze jsme v srpnu proto vyšli do vyhlášených restaurací, které údajně nabízejí nejlepší saláty. Pojďme se ty nejlepší restaurace představit.

Zeleninové saláty jsou výborným pokrmem zejména v teplých dnech. Člověk nemá vůbec chuť na tučná jídla a raději zvolí nějaký zeleninový salát, který je zároveň chutný, vydatný a lépe se tráví. Kvalitní zeleninové saláty navíc průměrného člověka zasytí stejně tak jako například svíčková se šesti či čtvrtkilový hamburger.

1. Café Palanda

Zlatnická 1122/11, 110 00 Praha 1

Café Palanda poblíž Náměstí Republiky je vyhlášenou restaurací zejména na burgery. V jídelním lístku však najdeme i několik druhé salátů, které vyhlášeným burgerům zdatně sekundují. Prostřed restaurace je skvělé s výbornou obsluhou. V Café Palanda mají výtečný salát Caesar, který si v době obědu na menu dává snad 80 % zákazníků. Pokud tedy budete poblíž Náměstí Republiky, rozhodně se do Café Palanda podívejte. Váš přítel nebo manžel si pak může dát burger, který patří mezi ty nejlepší v Praze.

palanda

2. Café Louvre

Národní 22, 110 00 Praha 1

Café Louvre je například oblíbeným podnikem knížete Schwarzenberga. Jedná se o podnik, který vždy zaručí výborné jídlo. Nabízí českou kuchyni, tradiční speciality, ale také čerstvé saláty. Pokud si tedy budete chtit v centru na Národní třídě pochutnat na chutném zdravém zeleninovém salátu, Café Louvre je výborná možnost. Kromě klasických salátů jako Caesar nebo Waldorf se můžete v Louvre těšit i na sezónní salátové speciality.

Prague,Czech Republic 28.07.11 - Cafe Louvre / Photo by Jan Prerovsky / tel.: +420 608 227 561 / www.janprerovsky.com

3. Delmart

Nádražní 25, 150 00 Praha 5 – Anděl

Před několika měsíci byl na pražském Andělu otevřen Delmart spojující kvalitní supermarket se zdravým bistrem v jednom. V Delmartu kromě klasického nákupu můžete i zavítat o poschodí výše, kde se nachází bistro s výbornými fresh saláty. Kromě salátů zde naleznete domácí jogurty, ovesné kaše či skvělé polévky.

delmart

4. Café Adria

Národní 40/36, 110 00 Praha 1

Café Adria naleznete na Národní třídě podobně jako Café Louvre. V Adrii dělají výborný Caesar salát z čerstvé zeleniny. V příjemném prostředí kavárny si však můžeme pochutnat i na různých variacích listových salátů, rukole se sušenými rajčaty a dalších výborných salátech.

adria

5. Ugova salaterie

Thámova 681/32 180 00 Praha 8 – Karlín

Ugovu salaterii najdete na více místech v Praze, my jsme si vybrali tu v Karlíně. Příjemné prostředí a posezení na zahrádce je uklidňující. Můžete si zde dát čerstvé saláty za dobré ceny. Najdete zde klasické saláty, ale také speciality jako saláty s fenkylem, zauzeným kuřetem, jugurtovými nebo hořčičnými zálivkami.

salateie